הסרת משקפיים בלייזר –כיצד זה מתבצע ורשלנות בנושא

אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בישראל בשנות האלפיים, הוא ניתוח הסרת משקפיים. ניתוח זה מאפשר לכל מי שמרכיב משקפיים או עדשות מגע ונמצא מתאים, ליהנות מאפשרות להסיר אותם לצמיתות וליהנות מאפשרות לראות בצורה חדה, ברורה, גם לי שיצטרך להיעזר בהם.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר, נעשה על ידי רופאי עיניים מומחים במכוני עיניים אשר מחזיקים ברשותם את הציוד הנדרש, קרי מכונות לייזר וכן יש בידיהם את הידע הדרוש לביצוע ניתוח שכזה. כל מטופל אשר מעוניין לבצע ניתוח כזה, מגיע לאבחון אשר מתבצע על ידי רופאים בכירים, ולאחר מכן נקבע האם הוא מתאים לעבור אותו.

תהליך הניתוח כשלעצמו איננו מורכב וזו אחת הסיבות מדוע הוא זוכה להצלחה גדולה. סיבה אחרת היא, בעזרת ניתוח הסרת משקפיים, אפשר ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. במקום שהמטופל יצטרך להרכיב בכל עת משקפיים או עדשות מגע, וכן במקום שהוא יצטרך להחליף אותם, הרי שהוא יכול ליהנות מאפשרות לראות בצורה סדירה ונוחה, מבלי שיצטרך להשתמש, כאמור, במשקפיים או בעדשות מגע.

לפני שנסביר כיצד מתבצע האבחון והניתוח, יש להדגיש כל מי שרוצה לקבל מידע בנושא וכל מי שרוצה לדעת במה זה כרוך לעבור ניתוח הסרת משקפיים, יכול למצוא מקורות רבים שיכולים לעזור לו בכך, בפרט אודות מרכזים רפואיים ורופאי עיניים שמבצעים את הניתוח. לכן, כל מי שמעוניין לעבור אותו, יכול לקבל החלטה בשיקול דעת, באופן מושכל, כשכל המידע פרוס לפניו.

מי יכול לעבור ניתוח וכיצד מחליטים על כך

ניתוח הסרת משקפיים יכול להתבצע, על פי הערכות, על שבעים אחוז ומעלה מהאנשים שמרכיבים משקפיים. על מנת להחליט מי מתאים לכך, מבצעים בדיקת טופוגרפיה בשביל לבחון את מצב הקרנית, כמו כן, מבצעים בדיקת אופטומטרית לבחון את חדות הראייה והיציבות שלה, וכן מבצעים בדיקת עיניים שבודקת את תקינות העין.

בעיקרון, כל מי שנהנה ממספר יציב במשקפיים וכן הוא כשיר מבחינה רפואית, הרי יכול לעבור את הניתוח. ההמלצה היא, לא לבצע את הניתוח למי שהמספר שלו משתנה לעיתים תכופות, כי אז זה עלול להיות בעייתי ויש לחכות שהמספר יתייצב.

כיצד מבצעים את הניתוח

כאמור, הניתוח עצמו מתבצע באמצעות לייזר, כאשר ישנן שיטות שונות לכך, דוגמא לאסיק, אינטרלאסיק וPRK. כל אחת מהשיטות הנ"ל מבוססות על מכשיר שונה וכן על מאפיינים אחרים. השיטה בה הרופא בוחר לבצע את הניתוח, נקבעת על פי מצב העין, מצב וסוג הקרנית.

בעיקרון, כל שיטה מטרתה לבצע תיקון מסוים בקרנית העין באמצעות המכשיר ובאופן כזה לחדד את איכות הראייה ולשפר את היכולת של הקרנית לראות בצורה סדירה. לא משנה באיזו שיטה מבצעים את הניתוח, מדובר על פרוצדורה קצרה שנמשכת מספר דקות, ואת התוצאה הסופית ניתן לראות ולהרגיש תוך ימים ספורים.

רשלנות רפואית במקרים של הסרת משקפיים, היא יחסית נפוצה, לעיתים היא מתרחשת בגלל טעות אנוש ולעיתים בגלל שימוש לקוי בציוד. בכל מקרה, נשמח לעמוד לרשותכם בכל אחד מהמקרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *